Návštěva ze SPŠ stavební Kudelova

V pátek 17. 6. 2022 navštívili silniční laboratoř našeho ústavu studenti 3. ročníku Střední průmyslové školy stavební v Brně (ul. Kudelova).

Během návštěvy se studenti v úvodní přednášce doc. Hýzla a doc. Daška seznámili se základními materiály, které se používají při výstavbě pozemních komunikací. Díky doktorandům Ing. Šperkovi, Ing. Spiesovi a Ing. Veselému mohli zhlédnout praktické ukázky základních zkoušek asfaltových pojiv a vyzkoušeli si také laboratorní hutnění asfaltové směsi pomocí rázového zhutňovače. Vyrobené zkušební těleso z asfaltové směsi si odnesli jako suvenýr. Dále studenti viděli průběh statické zatěžovací zkoušky a zkoušky pro posouzení odolnosti asfaltové směsi proti tvorbě trvalých deformací (vyjetých kolejí).

V závěru exkurze proběhla diskuse o možnostech pokračování jejich studia na Fakultě stavební VUT v Brně.